Follow UP! Akademia Rozwoju Kompetencji dla Młodzieży

Cykl praktycznych warsztatów rozwijających kompetencje osobiste i interpersonalne oraz indywidualne sesje coachingowe dla każdego uczestnika projektu.

Indywidualna sesja coachingowa

Każdy uczestnik projektu ma możliwość skorzystania w ramach programu z trzech sesji coachingowych.  Coaching to najefektywniejszy sposób na pogłębienie wiedzy na temat swoich możliwości rozwoju oraz skuteczną realizację osobistych celów. Nie wszystko można opowiedzieć w grupie dlatego niekiedy warto popracować osobiście nad blokadami, przekonaniami i osobistymi wyzwaniami w realizacji celów. Coaching to metoda pracy polegająca na koncentracji na celu i sposobach jego realizacji. Coach ufając w Twój potencjał i Twoje możliwości pomaga odnaleźć rozwiązania do realizacji postanowień edukacyjnych, osobistych lub związanych z planowaniem przyszłości zawodowej. Podczas indywidualnych spotkań cała energia skoncentrowana jest na efektywnym kreowaniu rozwiązań, a nie na problemie. Coach zadaje Ci pytania, których odpowiedzi stanowią Twój osobisty drogowskaz do celu. Coach nie ocenia i nie doradza. Sesje coachingowe mają ogromną moc, bo wszystko, co się na nich dzieje zależy od Ciebie. Możesz tę energię wykorzystać w dowolnym momencie bo Ty jesteś jej źródłem. Niekiedy jedno dobrze zadane pytanie da Ci odpowiedzi, które zmienią Twoje podejście i sposób działania, który w końcu ruszy do przodu to, co wydawało się dotychczas niemożliwe!

Cykl warsztatów

Cykl warsztatów został opracowany w oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy pedagogicznej i terapeutycznej z młodzieżą. Dzięki wysłuchaniu potrzeb młodych ludzi, a także wyzwań i trudności z jakimi się na co dzień zmagają opracowaliśmy program, który zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania młodych ludzi. Zaczynamy od tego, co w wewnątrz, aby świadomie budować relacje z innymi, komunikować się, rozwiązywać problemy, konflikty i podejmować mądre życiowe decyzje. Pokazujemy strategie, wyjaśniamy, inspirujemy do podnoszenia życia na wyższy poziom. Nasz program to warsztat praktyczny – jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu – musisz zacząć od siebie. Koniec z wymówkami. Od dziś będziesz miał narzędzia, strategie i zupełnie nowe podejście do wyzwań, które otworzy przed Tobą nieznane lub niewykorzystane dotąd możliwości. To, czego nauczysz się na naszych warsztatach to wiedza, której nie zdobędziesz w szkole. To trening kompetencji, który pomoże Ci radzić sobie z wymaganiami szkolnymi, pomoże Ci budować satysfakcjonujące relacje z kumplami, dogadywać się z rodzicami i nauczycielami, radzić sobie z emocjami, skutecznie rozwiązywać problemy. Pokażemy Ci nowe spojrzenie na konflikty i trudności. od dziś nawet najtrudniejsze sytuacje mogą stać się Twoimi największymi nauczycielami. Jesteśmy przekonani, że warsztaty Follow UP! pomogą Ci być poczuć się pewniej, dokonywać mądrych wyborów, pokierować rozsądnie swoim życiem, przestać się martwić tym, co Cię demotywuje i wzmacniać wszystko to, co jest Twoją największą siłą. Żyjąc w zgodzie z sobą masz szansę zbudować ciekawe relacje zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi. Wszystko, czego nauczysz się na warsztatach przyda Ci się w realizowaniu celów jakie sobie postawiłeś w edukacji, a potem w pracy zawodowej i spełnianiu marzeń. Zacznij już teraz! zacznij od siebie! Bądź bardziej! Bądź ponad tym, co daje Ci standardowa edukacja. Wyjdź poza schemat i osiągnij więcej!

Program warsztatów:

Zacznijmy od siebie – Twoja wartość to Twoja największa siła

Komunikacja interpersonalna

Asertywność i pewność siebie

Rozwiązywanie konfliktów

Kreatywne rozwiązywanie problemów

Jak stawiać sobie ambitne i realistyczne cele?

Efektywne planowanie

Organizacja czasu pracy i nauki

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami?

Jak być skutecznym liderem?

Jak podejmować mądre decyzje?

Jak być skutecznie zmotywowanym?

Jak negocjować i przekonywać?

Jak przebiega realizacja projektu?

Projekt Follow UP! to połączenie pracy grupowej i indywidualnej. Warsztaty  składają się z 13 modułów tematycznych, jednego modułu demo oraz jednego spotkania kończącego projekt. Warsztaty rozpoczną się w październiku, a zakończą z końcem stycznia i będą odbywały się w odstępach tygodniowych. Udział w sesjach coachingowych nie jest obowiązkowy, jednak z uwagi na ograniczony czas trwania projektu zależy nam na tym, aby wstępnie zadeklarował terminy sesji. Proponujemy aby indywidualna praca coachingowa odbywała się na początku, w środku i na końcu realizacji projektu.

Warsztaty trwają 2 godziny. O dokładnym miejscu i godzinie realizacji zajęć poinformujemy po zebraniu się grupy. Chcemy dopasować godziny zajęć i dni tygodnia do Waszych planów lekcji.

Sesje coachingowe trwają godzinę i będą się odbywały w innych terminach, niż dni realizacji warsztatów. Proponujemy aby każdy z Was spróbował pracy coachingowej i zadecydował po pierwszym spotkaniu czy ma chęć uczestniczyć dalej w spotkaniach indywidualnych z coachem. Istnieje też możliwość zaplanowania spotkania w trakcie realizacji projektu, gdy uznacie, iż chcielibyście omówić ważny dla Was temat.

Będziemy spotykać się maksymalnie w grupie 12-osobowej. Warsztaty będą bardzo aktywną i interakcyjną formą zajęć podczas których będziemy trenować poznawane umiejętności. Nasza idea pracy opiera się na doświadczaniu, w wyniku którego zaczynacie rozumieć zasady, mechanizmy lub strategie. Na naszych zajęciach nie będziecie siedzieć w ławkach. Trening umiejętności to ciężka praca! Pomożemy Wam osiągnąć dużo więcej, jednak to wymaga Waszego zaangażowania i motywacji!  Pod koniec stycznia spotkamy się po raz ostatni aby się uroczyście pożegnać. Liczymy na Waszą kreatywność. To, jak będą wyglądały nasze ostatnie zajęcia – będzie zależało głównie od Was! Chcielibyśmy spotkać się też z Waszymi rodzicami aby opowiedzieć Im co się działo przez cztery miesiące Waszej pracy. Otrzymacie dyplomy z wykazem wszystkich szkoleń, w których uczestniczyliście.

Jeśli jednak uznacie, ze chcecie więcej – rozważymy kolejną, bardziej zaawansowaną edycję naszych szkoleń!

Aby wziąć udział w naszej akademii – przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami. Razem z nimi wypełnij formularz zgłoszeniowy i oczekuj informacji dotyczących zapisu na listę oczekujących. Jeśli Ty lub rodzice będziecie mieli pytania dotyczące projekt – zadzwońcie lub napiszcie do nas. Postaramy się udzielić wszelkich niezbędnych informacji.

Inwestycja

Uczestnictwo w projekcie może zostać opłacone na różne sposoby. Jeśli żadna z przedstawionych propozycji nie odpowiada na Wasze możliwości – napiszcie do nas.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.